Різний в усіх і, безперечно, смачний в кожної. Має безліч варіантів приготування, але набір інгридієнтів – універсальний. Його готують будь-якої пори року, проте гурмани вважають, що найкраще він смакує саме на другий день.
Так, ви вже здогадалися! Я – про БОРЩ.
Ця страва, без перебільшення, унікальна.
Коли потрібно нагодувати велику родину, що ми оберемо? Правильно, борщ!
Коли потрібно, щоб була їжа на кілька днів, що ми оберемо? Так, борщ!
За що коханий продасть душу дияволу? Отож, за нього, за борщ!
Про що можна годинами сперечатися з іншими жінками? Звичайно, про рецепти, інгридієнти та процесс приготування борщу.
Ви ж розумієте, що мені ліньки публікувати класичні рецепти борщу з книжечок. Та й не бачу сенсу. Знайти їх не складно.
Уся сіль борщу в тому, що кожна з нас у певний момент життя створює власний секретний рецепт цієї страви. Який, звичайно, може доповнюватися та змінюватися із часом.
Я поділюся своїм напрацьованим рецептом борщу. Він адаптований під мій характер та спосіб життя. Головні мої вимоги до приготування – менше витраченого часу, насичений смак і «щоб ложка стояла». Про останнє, до речі: навіть якщо хочу – ріденького борщу не вийде))
Отже, пропоную варіант борщу із квасолею. За бажанням можна просто її виключити, і у самому рецепті приготування нічого не зміниться.
Потрібно (на каструлю 6 літрів)
500 грам свиних реберець, або лопатки, або ін. м’яса, яке є (бажано, щоб із кісточками – для наваристого бульону)
2 жмені квасолі (можна попередньо замочити на годинку)
2 середні моркви
2-3 великі буряки (або штук 5 маленьких)
2 середні цибулини
5-6 середніх картоплин
половина середньої капустини
2 столові ложки томатної пасти, або півсклянки томатного соку, або великий червоний помідор
Кладемо у неї промиту квасолю, помите і порізане на зручні шматки м’ясо (можна не різати зразу, а вже перед подачею, але тоді трохи довше варитиметься), помиті та почищені моркву та буряки.
Заливаємо чистою холодною водою, шоб каструля була майже повна. Ставимо на великий вогонь. Кришкою не накриваємо. Як закипить – шумовкою знімаємо шум.
Як шум вже більше не з’являється, вогонь зменшуємо до середнього, накриваємо кришкою (але не щільно, щоб не втік, – має бути щілина між обідком каструлі і кришкою), ставимо таймер на півтори години і сідаємо робити педікюр.
За півтори години, поки висихатиме перший шар лаку на нігтях, ідемо перевірити, шо там у нас вариться. Тикаємо квасолю виделкою: якщо майже м’якенька – тре’ переходити до наступного етапу. Якщо ще тверда – ідемо вкривати нігті другим шаром лаку.
А тепер беремо шумовку й викладаємо з каструлі на таріль бурячки й моркву – нехай трохи охолонуть. Якщо вода википіла – доливаємо в каструлю окропу. І най собі потроху далі вариться.
А ми тим часом чистимо картоплю, ріжемо на 6 – 8 частинок кожну й вкидаємо у киплячий бульон.
Потім миємо і шинкуємо гарненько капустку – і туди ж, у каструлю. Солимо за смаком (в мене це приблизно 1,5 столових ложок солі). Можна поставити таймер хвилин на 20.
Поки там все вариться, готуємо заправку.
Цибульку чистимо, миємо і ріжемо. Розігріваємо пательню з олією – і туди цю цибульку.
Доки цибулька смажиться, крупно натираємо на терці моркву і буряк. І додаємо їх до цибульки.
Помішуючи, недовго обсмажуємо усе разом (пару хвилин), і щоб не підгоріло!
Додаємо сюди ж томатну пасту або тертий помідор, по дрібці різних спецій, пів чайної ложки цукру, пару чищених зубчиків часнику.
Доливаемо півсклянки гарячої води, усе перемішуємо, накриваємо кришкою. І залишаємо тушкуватися на малесенькому вогні хвилин на 10. Бажано періодично перемішувати.
Як почне вже нестерпно смачно пахнути – вимикаємо вогонь під сковорідкою і усю тушковану смакоту з неї обережно (щоб не обпектися) перекладаємо у нашу чудову каструлю.
Перемішуємо, набираємо трохи бульону в ложку – най охолоне, і спробуємо на сіль.
Каструлю знову накриваємо нещільно кришкою і хай ще вариться, поки картопля й капуста не стануть м’якенькими, як їх штрикаєш виделкою. Як довариться – треба дати борщу трохи настоятися.
А тим часом швиденько нарізайте чорний хліб, сальце, цибульку, часничок, готуйте сметанку і вершкове масло. І, звичайно, по 50 грамів дуже охолодженого самогончику 😉